NIE NAM, PANIE, NIE NAM, LECZ TWEMU IMIENIU DAJ CHWAŁĘ ZA TWOJĄ ŁASKAWOŚĆ I WIERNOŚĆ (Ps 115,1)

środa, 28 września 2016

Wystawa ikon Drogi do Piękna w Krasnymstawie


23 września o godzinie 17 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie miał miejsce wernisaż wystawy ikon uczestników Drogi do Piękna.
Uroczystość rozpoczął krótki koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Krasnymstawie, wprowadzając licznie zgromadzonych odbiorców w nastrój zadumy i refleksji. Zaś następujący po nim wykład Małgosi Kawęckiej na temat ikony poruszył słuchaczy i obudził ich ogromne zainteresowanie, czego wyrazem były niezliczone pytania.
Później był już czas na osobiste spotkania z ikonami, pięknie wyeksponowanymi w gablotach.


Pyszne ciasta domowej roboty i starannie przemyślane dekoracje stołów dodały uroczystości przytulnego piękna, bo przecież miejsce ikony jest tam, gdzie ciepło biją ludzkie serca, gdzie panuje miłość i pokój. Wszak ikona jest wyrazem bliskości nie tylko Boga i człowieka, lecz także ludzi między sobą.


Serdecznie dziękujemy organizatorom wystawy i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż wernisaż przebiegł w tak pięknej, ciepłej atmosferze.
Dziękujemy też uczestnikom Drogi do Piękna - autorom wystawionych prac, że zechcieli podzielić się z mieszkańcami Krasnegostawu dobrem jakie zawsze przynosi obecność ikony.
A przede wszystkim dziękujemy Bogu za dar ikony jaki złożył w naszych sercach. Niech go pomnaża na Swoją chwałę i ku pożytkowi ludzi.


Wystawa będzie czynna przez 3 tygodnie, a następnie rusza dalej - do Stalowej Woli.

 


 

Tekst: Basia Smal
Fotografie z wernisażu pochodzą ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz