Diakonia

Duchowym wsparciem naszej Wspólnoty jest ks. Marek Posełkiewicz, michalita - dyrektor Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego "Michael", pod którego egidą działają nasze warsztaty.

Dobry i ciepły człowiek, można na nim polegać :)

Kliknij tu, aby wejść na stronę Ośrodka "Michael"

Gosia (Szewczuk) Kawęcka jest założycielką naszej Wspólnoty i instruktorką. Prowadzi grupy początkujące i zaawansowane. Pełna miłości i cierpliwości inspiruje nas duchowo i wytycza kierunek, w którym podążamy my, pielgrzymi na naszej Drodze do Piękna.

Pracuje także z najmłodszymi w Ośrodku "Michael" oraz Bemowskim Centrum Kultury "Art.Bem".

Kliknij tu, aby wejść na stronę "Plastyka dla dzieci w Art.Bem"
Jan Morzycki-Markowski przez parę lat prowadził u nas grupy zaawansowane oraz warsztaty z pozłotnictwa. Zawodowo zajmuje się konserwacją obrazów.

Janek oprócz tego pisze ikony i jest dla nas nadal serdecznym przyjacielem i wielkim autorytetem, zarówno w zagadnieniach teoretycznych, jak i praktycznych.

Kliknij tu, aby przeczytać artykuł w Rzeczypospolitej "Sztuka konserwacji - Jan Morzycki-Markowski"


Kasia Martynuska jest instruktorką grup początkujących i zaawansowanych. Poza tym zajmuje się sztuką dawną, pisze ikony oraz gra na dawnych instrumentach smyczkowych. Jej ulubiony instrument - viola został ukształtowany w średniowieczu.
Kasia chętnie korzysta z barokowych zapisów nutowych, odkrywając przed nami piękno zapomnianych dziś dźwięków.

A obecnie doskonali swój warsztat ikonopisa w brukselskiej Akademii Ikony.

Kliknij tu, aby wejść na stronę "Alta kapela zamkowa"


Magda Sitarczuk ogarnia cały sekretariat, korespondencję i wszelkie sprawy organizacyjne. I rzecz jasna pisze ikony :)

Zmysł organizacyjny i wielkie serce dają czasem zdumiewające efekty. Z inicjatywy Magdy już dwa razy udało się zrealizować wielkie przedsięwzięcie - charytatywną aukcję ikon, z której dochód został przeznaczony na rehabilitację i leczenie chorej na stwardnienie rozsiane Magdaleny Godek, byłej uczestniczki naszych warsztatów.

Kliknij tu, aby przeczytać artykuł w Gościu Niedzielnym "Oliwka i inne cuda"


Basia Smal pisze nie tylko ikony, ale także powieści obyczajowe oraz felietony z cyklu "Okiem Pedagoga" i relacje z różnego typu wydarzeń w parafii w tygodniku "Nasza Parafia".

Jest autorką bloga "W środku życia", na którym publikuje nie tylko teksty, lecz także fotografie swojego autorstwa. Obecnie współtworzy bloga naszej Wspólnoty.

Kliknij tu, aby wejść na bloga "W środku życia"Ania Żurawska jest naszym "dyżurnym" fotografem, a ponieważ zazwyczaj stoi po drugiej stronie obiektywu - znalezienie jej fotografii na naszej stronie graniczy niemal z cudem :) A jednak się udaje ;)

Ania jest utalentowaną ikonopisarką, tworzy także grafiki i obrazy w innych technikach, rzeźbi oraz pisze wiersze.

Obecnie współtworzy naszego bloga, zamieszczając tu fotografie.

Kliknij tu, aby wejść na stronę "Murgali"


Piotr Cichy od kilku lat pisze ikony oraz jak sam mówi "stara się służyć Wspólnocie jak potrafi", bo energiczny z niego człowiek i zawsze można na niego liczyć.
Wspaniale prowadził każdą aukcję ikon, prezentując tym samym jeden ze swoich licznych talentów.

Jest "ojcem" naszego bloga, a obecnie go współtworzy.

Oprócz ikon zajmuje się malowaniem figurek historycznych:

Kliknij tu, aby wejść na bloga "Warsztat Yoriego"Teodora Bozhikova jest konserwatorem sztuki, jednym z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie oraz ikonopisem i znawcą tajników technologii ikony, a przy tym ciepłym, wspaniałym człowiekiem, który zaraża nas swoim optymizmem i wspiera spokojem w trudnych chwilach tworzenia.

Pod jej czujnym, ale też życzliwym okiem uczymy się technik pozłotnictwa i doskonalimy sztukę pisania ikon.

Kliknij tu, aby przeczytać artykuł - rozmowę z Teodorą o jej pracyMarcin Petrus ukończył Wydział Konserwacji ASP w Warszawie,
a obecnie jest też asystentem w Katedrze Technik i Technologii Malarstwa na Podłożach Ruchomych, gdzie zajmuje się malarstwem temperowym.

W naszej wspólnocie prowadzi zajęcia z dwiema grupami.
Planuje rozszerzyć  w nich naukę o techniki pozłotnicze.

Kliknij tu, by przeczytać artykuł o pracy Marcina


I jesteście jeszcze Wy - nasza Wspólnota "Droga do Piękna". Jeśli ktoś chce do nas dołączyć, czekamy z otwartymi ramionami. Jesteśmy grupą naprawdę ciekawych i barwnych postaci. Oceńcie sami :)