NIE NAM, PANIE, NIE NAM, LECZ TWEMU IMIENIU DAJ CHWAŁĘ ZA TWOJĄ ŁASKAWOŚĆ I WIERNOŚĆ (Ps 115,1)

Diakonia

Ks. Marek Posełkiewicz CSMA jest dyrektorem Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego "Michael" i koordynatorem projektu "Akademia Ikon na Bemowie".

Kliknij tu, aby wejść na stronę Ośrodka "Michael"Ks. Bogdan Gospodarczyk CSMA jest duszpasterzem parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie oraz sprawuje duchową opiekę nad członkami warsztatów pisania ikon "Droga do Piękna.

Kliknij tu, by wejść na stronę parafii


Małgorzata Kawęcka jest organizatorem warsztatów pisania ikon "Droga do Piękna" i instruktorką ikonopisania. Prowadzi grupy początkujące i zaawansowane. Pełna miłości i cierpliwości inspiruje nas duchowo i wytycza kierunek, w którym podążamy my, pielgrzymi na naszej Drodze do Piękna.

Pracuje także z najmłodszymi w Ośrodku "Michael" oraz Bemowskim Centrum Kultury "Art.Bem".

Kliknij tu, aby wejść na stronę "Plastyka dla dzieci w Art.Bem"


Teodora Bozhikova jest konserwatorem sztuki oraz ikonopisem i znawcą tajników technologii ikony, który zaraża nas swoim optymizmem i wspiera spokojem w trudnych chwilach tworzenia.

Pod jej czujnym, ale też życzliwym okiem uczymy się technik pozłotnictwa i doskonalimy sztukę pisania ikon.

Kliknij tu, aby przeczytać artykuł - rozmowę z Teodorą o jej pracy


Marcin Petrus ukończył Wydział Konserwacji ASP w Warszawie,
a obecnie jest asystentem w Katedrze Technik i Technologii Malarstwa na Podłożach Ruchomych, gdzie zajmuje się malarstwem temperowym.

W naszej wspólnocie prowadzi zajęcia z dwiema grupami.
Planuje rozszerzyć  w nich naukę o techniki pozłotnicze.

Kliknij tu, by przeczytać artykuł o pracy Marcina


Hanna Charzyńska prowadzi sekretariat "Drogi do Piękna", korespondencję oraz pomaga przy organizacji takich przedsięwzięć jak wernisaże, spotkania wspólnotowe, Piknik z Aniołami.
Kontynuuje inicjatywę "Drogi do Piękna", polegającą na pomocy chorej na SM ikonopisarce z naszej wspólnoty (np. w ramach akcji Szlachetna Paczka). Razem z Agnieszką Wierzbicką prowadzi Biblioteczkę Pracowni Ikon. Pisze ikony. Zakochana w wędrówkach po połoninach bieszczadzkich i ikonach z tego regionu.

Kliknij tu, by przeczytać o pasjach Hani

Basia Smal pisze nie tylko ikony, ale także powieści obyczajowe oraz felietony z cyklu "Okiem pedagoga" w tygodniku parafialnym "Nasza Parafia".
Jest autorką bloga "W środku życia", na którym publikuje teksty i fotografie swojego autorstwa. Obecnie współtworzy bloga naszej wspólnoty.

A oto wspólnota "Droga do Piękna" w różnych latach swego istnienia: